بانک مرکزی قرار است مدل جدید اعتبارسنجی مشتریان را تا پایان سال اجرا کند که پیش بینی می شود دقت آن از ۶۰ درصد به ۸۸ درصد و پوشش از ۳۰ درصد به نزدیک به ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: مدل جدید اعتبارسنجی که دقت آن را از بیش از ۶۰ درصد به ۸۸ درصد رسانده است، هم اکنون در مراحل پایانی خود است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد. امسال. این مدل جدید از نظر دقت و پوشش با مدل های اعتباری برتر دنیا برابری می کند.

بانک مرکزی پیش از این در آخرین روز خرداد ماه اعلام کرده بود که پس از بررسی های متعدد و انجام آزمون های استاندارد، نسخه جدید مدل امتیازدهی اعتباری اشخاص حقیقی در جلسه امروز شورای ارزیابی اعتبار ارائه شده است. مورد تایید اعضا قرار گرفت. نسخه جدید دارای تنوع اطلاعاتی فزاینده ای نسبت به نسخه قبلی است که شامل رفتار افراد در بازپرداخت تسهیلات، سابقه افراد در پرداخت چک، سابقه محکومیت مالی افراد، وضعیت پرداخت مالیات و حتی مواردی مانند پرداخت یا عدم پرداخت می شود. پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی

محرمیان با بیان اینکه برای تکمیل مدل جدید اعتبارسنجی اطلاعاتی از ادارات مختلف نیاز است که خوشبختانه اطلاعات سازمان مالیاتی به همراه خدمات وزارت رفاه و فرج جرائم رانندگی به آنها رسیده است. وی همچنین خاطرنشان کرد که با احراز همه این شرایط، این سامانه عملیاتی خواهد شد. وی ابراز امیدواری کرد که مدل اعتبارسنجی جدید تا پایان سال اجرایی شود.