شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور، یک هلدینگ فعال در حوزه صنعت انرژی است که اخیراً بر روی کدال خبر از تاسیس شرکت‌های زیرمجموعه می‌دهد، امّا این که هدف وهور از این ماجرا چیست را در این مطلب بخوانید.

هدف وهور از تاسیس سلسله شرکت‌های زیرمجموعه چیست؟

به گزارش نبض بورس،  شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور، یک هلدینگ فعال در حوزه صنعت انرژی است که اخیراً بر روی کدال خبر از تاسیس شرکت‌های زیرمجموعه می‌دهد، امّا این که هدف وهور از این ماجرا چیست را در این مطلب بخوانید.

چندی پیش سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) و هلدینگ تابان هور قراردادی ۲۵ ساله با ماهیت ارزی با موضوع سرمایه گذاری در احداث و بهره‌برداری ۵۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در ۱۲ ساختگاه مختلف در ۵ استان کشور به امضا رساندند.

حال براساس قرارداد مذکور، وهور با تاسیس شرکت‌های زیرمجموعه مختص به هر پروژه قصد دارد اقدامات لازم در جهت پیشبرد تعهدات قراردادی خود را اعمال گرداند و بر همین اساس شرکت نیروگاهی انرژی امید تابان هور باختر (سهامی‌خاص) را با ۹۹.۹۹ درصد مالکیت، تاسیس و در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ در اداره ثبت تهران ثبت نموده است.

هدف این شرکت زیرمجموعه تازه تاسیس، احداث ۱۸۵ مگاوات نیروگاه خورشیدی در ۴ ساختگاه مختلف در استان مرکزی به موجب قرارداد صدرالاشاره می‌باشد.
علاوه بر این، وهور افشا نموده که جهت تحقق مابقی تعهدات قراردادی (۳۱۵ مگاوات)، قصد تاسیس ۵ شرکت زیرمجموعه مشابه دیگر را دارد.

برق تولیدی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به موجب مفاد قرارداد شرکت اصلی (وهور) با ساتبا به مدت ۵ سال با نرخ تضمینی ۷.۳ سنت دلار به ازای هر کیلووات ساعت به ساتبا فروخته می‌شود و این شرکت های فرعی بعد از گذشت ۲۰ سال امکان فروش برق تولیدی خود به صنایع بزرگ را خواهند داشت.

منبع خبر را اینجا ببینید