در چند وقت اخیر و با توجه به ریزش هایی که شاهد آن بودیم، موضوع گروه توسعه اقتصادی تدبیر مطرح شده است. گروهی که ادعا شده است می تواند بر روی بازار سرمایه ایران تاثیر زیادی داشته باشد! بررسی این ادعا کار بسیار دشواری است اما در این مطلب سعی کردیم ببینیم این گروه چه نمادهایی را در سبد خود دارد؟

بررسی یک گروه تاثیرگذار بر بورس ایران | گروه توسعه اقتصادی تدبیر چه سهامی دارد؟

به گزارش نبض بورس، در چند وقت اخیر و با توجه به ریزش هایی که شاهد آن بودیم، موضوع گروه توسعه اقتصادی تدبیر مطرح شده است. گروهی که ادعا شده است می تواند بر روی بازار سرمایه ایران تاثیر زیادی داشته باشد! بررسی این ادعا کار بسیار دشواری است اما در این مطلب سعی کردیم ببینیم این گروه چه نمادهایی را در سبد خود دارد؟

با گروه توسعه اقتصادی تدبیر آشنا شوید

گروه توسعه اقتصادی تدبیر (سهامی خاص) وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال ۱۳۸۷ به منظور مدیریت بهینه ی سرمایه گذاری ها و حضور مؤثر در عرصه ی فعالیت های جدید اقتصادی، در تهران تاسیس شد. این گروه با تفکیک تخصصی سرمایه گذاری های خود و ایجاد هشت هلدینگ تخصصی در زمینه های مالی، ساختمانی، انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دارویی، کشاورزی و دامپروری و یک شرکت مشاوره مدیریت به ترتیب تحت نام های گروه توسعه انرژی تدبیر، گروه توسعه ساختمان تدبیر، شرکت دارویی برکت، شرکت سرمایه گذاری تدبیر، شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، شرکت نواندیشان کشت و صنعت تدبیر، گروه مشاوران مدیریت و مطالعات راهبردی تدبیر و شرکت انرژی گستر نصیر فعالیت های خود را سامان داده است که بخشی از درآمدهای این گروه برای انجام فعالیتهای اجتماعی و محرومیت زدایی از طریق ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به بنیاد برکت و بنیاد اجتماعی برکت احسان اختصاص می یابد.

مأموریت گروه توسعه اقتصادی تدبیر، توسعه ی توانمندی های اقتصادی و سرمایه گذاری در فعالیت های مولد با ارزش افزوده پایدار در بازارهای ملی، منطقه ای و جهانی در چارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با اولویت عدم ماندگاری است.

از جمله استراتژی های کلان گروه می توان به توسعه سرمایه گذاری در فعالیت های اقتصادی با بازدهی مطلوب با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و توسعه ی فعالیت های دانش بنیان و فناوری های پیشرفته و تولید محصولات کالا و خدمات با ارزش افزوده بالا اشاره کرد.

مدیرعامل گروه توسعه اقتصادی تدبیر کیست؟

آگهی تغییرات شرکت سهامی خاص گروه توسعه اقتصادی تدبیر به شناسه ملی ۱۰۱۰۳۸۷۱۶۹۰ و به شماره ثبت ۳۴۱۱۸۹ به استناد صورتجلسه هییت مدیره مورخ ۰۸/۱۲/۱۴۰۱ تصمیمات ذیل اتخاذ شد: سرمایه گذاری تدبیر به شناسه ملی ۱۰۱۰۱۹۰۷۶۶۶ و به نمایندگی حسن امیری هنزکی به شماره ملی ۰۰۵۲۳۱۵۶۳۰ به سمت عضو اصلی هییت مدیره تا تاریخ ۰۶/۱۲/۱۴۰۳ توسعه صنعت و معدن تدبیر به شناسه ملی ۱۰۱۰۲۱۹۷۶۸۰ و به نمایندگی علی بقایی به شماره ملی ۱۲۸۸۷۸۲۰۸۱ به سمت رییس هیات مدیره تا تاریخ ۰۶/۱۲/۱۴۰۳ گسترش الکترونیک تدبیر ایران به شناسه ملی ۱۰۱۰۳۴۹۲۱۷۰ و به نمایندگی سید مصطفی سید هاشمی به شماره ملی ۱۵۵۱۷۸۱۱۷۴ به سمت نایب رییس هییت مدیره تا تاریخ ۰۶/۱۲/۱۴۰۳ گروه توسعه ساختمان تدبیر به شناسه ملی ۱۰۱۰۳۶۶۳۸۷۰ و به نمایندگی حسن جباری به شماره ملی ۲۷۵۴۷۴۵۹۲۰ به سمت عضو اصلی هییت مدیره و مدیرعامل تا تاریخ ۰۶/۱۲/۱۴۰۳ گروه توسعه انرژی تدبیر به شناسه ملی ۱۰۱۰۳۶۶۹۶۱۴ و به نمایندگی غلامحسین نوذری به شماره ملی ۲۳۷۲۳۳۰۵۰۰ به سمت عضو اصلی هییت مدیره تا تاریخ ۰۶/۱۲/۱۴۰۳ تعیین گردیدند.

گروه توسعه اقتصادی تدبیر در چه نمادهایی سهامدار است؟

با توجه به سهامداری تو در تو شرکت‌ها اینکه به صورت دقیق نماد‌های حاضر در سبد سهام گروه توسعه اقتصادی تدبیر معرفی شود و یا بیان کرد که این گروه بر روی چه نمادهایی تاثیرگذار است، کار بسیار دشواری است، اما سعی شد تا حد امکان این کار انجام شود. بررسی‌های نبض بورس نشان می‌دهد که این گروه در ۴۰ نماد به هر حال سهامی بالای یک درصد دارد و این نمادها را در سبد خود دارد و  بیشترین تاثیرگذاری این گروه بر گروه دارویی می‌تواند باشد چرا که در نماد‌های زیادی سهامدار است.  تصویر زیر تمام نمادهای حاضر در سبد سهام گروه توسعه اقتصادی تدبیر را نشان می دهد.

بررسی یک گروه تاثیرگذار بر بورس ایران | گروه توسعه اقتصادی تدبیر چه سهامی دارد؟

منبع خبر را اینجا ببینید