مراسم اهدای جوایز ۱۰۰ موسسه مالی مورد اعتماد و برتر خاورمیانه بر اساس معیارهای تعداد کاربران فعال، حجم سپرده و معاملات و … در دبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مراسم اهدای جوایز 100 موسسه مالی مورد اعتماد برتر در خاورمیانه، یکشنبه دوم مهرماه در شهر دبی برگزار شد.

بر اساس این گزارش و بنا به اظهارات برگزارکنندگان این رویداد، معیارها برای رده بندی این شرکت‌ها که از سرتاسر جهان انتخاب شدند، تعداد کاربران فعال از منطقه خاورمیانه، حجم سپرده و حجم معاملات، طیف ابزارهای معاملاتی و انواع حساب‌های ارائه شده به مشتریان، کیفیت بسترهای معاملاتی و منابع آموزشی ارائه شده، خدمات پشتیبانی برای مشتریان خاورمیانه و رعایت مقررات و مجوز برای فعالیت در کشورهای خاورمیانه است.

بیشتر شرکت‌هایی که در این فهرست دیده می‌شوند در حوزه‌ بازار جهانی فارکس فعالیت دارند. فارکس بازار غیرمتمرکز جهانی است که در آن ارزها 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته معامله می شوند. خاورمیانه منطقه مهمی در فارکس است و چندین کشور بطور فعال ارزها را معامله می کنند.

امارات یکی از بازیگران اصلی فارکس در خاورمیانه است و اداره خدمات مالی دبی (DFSA) کارگزاران فارکس را در این کشور تنظیم می کند.

عربستان یکی دیگر از بازیگران مهم فارکس خاورمیانه است که اداره پول عربستان (SAMA) کارگزاران فارکس را در این کشور تنظیم می کند.

در ایران اما وجود تحریم‌های گوناگون مالی و محدودیت‌های موجود برای کاربران ایرانی، همواره معامله‌گران را با چالش روبرو کرده است.. از مجموع این 100 موسسه که توانستند اعتماد کاربران خاورمیانه را بدست بیاورند، شرکت‌های انگشت‌شماری هستند که برای ارائه خدمات به کاربران ایرانی محدودیتی قائل نباشند. از این میان برای نمونه می‌توان آلپاری، دلتا‌اف‌ایکس و آ مارکتس را نام برد که هر یک از این سه موسسه با شعار و اهداف خاص به جذب کاربران ایرانی می‌پردازند.

آلپاری: نام آشنایی است که اگر در زمینه بازار‌های مالی فعالیت کرده باشید احتمالا تا به حال نام آن را زیاد شنیده‌اید. ارائه خدمات به افراد ایرانی، پشتیبانی از زبان فارسی، تنوع بالای نماد معاملاتی و … مزیت‌هایی هستند که با افتاح حساب در این بروکر به آن دست پیدا می‌کنید.

دلتا‌ اف‌ ایکس: این بروکر در بین ایرانیان شناخته‌ شده‌ است و در نقاط دیگر جهان به عنوان یک بروکر با اعتبار شناخته می‌شود. طبق بیانیه‌ دلتا اف ایکس، ماموریت را ارائه بهترین خدمات مالی برای معامله‌گران توصیف کرده که می‌خواهد با ارائه اسپردهای رقابتی و دسته وسیع از نماد‌ها، تریدرها را به سمت خود بکشاند.

آ مارکتس: ایرانیان می‌توانند با استفاده از پلتفرم معاملاتی آمارکتس، سفارشات خرید و فروش در بازارهای مالی را انجام داده و با هزینه معاملاتی رقابتی در گستره‌ متنوع نمادها و شاخص‌های آمارکتس بهره‌مند شوند.

در نهایت برای کار با موسسات مالی که حاضر به ارائه خدمات بدون درنظر گرفتن تحریم‌ها هستند، محدودیت‌های دیگری نیز برای تریدرهایی ایرانی وجود دارد. فیلتر بودن وبسایت همه این موسسات و کارگزاران چالش دیگری‌ است که معامله‌گران ایرانی همواره با آن مواجه هستند. برخی از شرکت‌ها با تغییر مداوم دامنه وبسایت سعی بر آن داشتند که از این مانع عبور کنند اما این تغییر مداوم دامنه چه از نظر سهولت و چه از نظر امنیت همچنان برای ایرانیان دلنشین نخواهد بود.