معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس، گفت:۸۲۰ شرکت بورسی و فرابورسی می‌توانند از طریق ابزارهای مختلف برای تامین سرمایه در گردش اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا عیوضلو در خصوص نقش بازار سرمایه در تحقق شعار سال به سنا اعلام کرد: بنگاه‌های اقتصادی با داشتن منابع مالی کافی، فعالیت اقتصادی و چشم‌انداز سودآوری مناسب می‌توانند به رشد تولید کمک کنند. راه کنترل تورم از مسیر رشد تولید می‌گذرد و عرضه بیشتر محصولات در بازار، کنترل تورم را در پی خواهد داشت.

بالغ بر ۸۲۰ شرکت بورسی و فرابورسی می‌توانند از طریق ابزارهای مختلف بازار سرمایه تامین مالی و نسبت به تامین سرمایه در گردش اقدام کنند. این مسیر قطعا می‌تواند به افزایش سرمایه بنگاه‌های اقتصادی، رشد تولید و کنترل تورم کمک کند. دو ابزار متعارف برای تامین مالی وجود دارد. بنگاه‌ها از طریق فروش سهام و افزایش شرکا می‌توانند اقدام به تامین مالی کنند و دوم ابزارهای مبتنی بر بدهی است. شرکت با انتشار اوراق بهادار که قابلیت نقد شوندگی دارد و مزیت آن نیز نسبت به بانک‌ها بلند مدت بودن است، تامین‌مالی می‌شوند. همچنین صندوق پروژه‌ها، شرکت‌های سهامی عام پروژه، اوراق سلف و … از جمله سایر ابزارها برای تامین‌مالی است.

حضور بنگاه‌های اقتصادی در بازار سرمایه، انگیزه‌بخش برای صاحبان مشاغل خواهد بود. تضمین بقای شرکت، تامین‌مالی، معافیت مالیاتی، لزوم ارائه شفافیت که به دنبال آن چابکی و توانمندی در مدیریت را به دنبال دارد از جمله مزایایی است که برای حضور بنگاه‌های اقتصادی در بازار سرمایه انگیزه ایجاد می‌کند. سازمان بورس آشنایی صاحبان کسب‌ و کار با ظرفیت‌های بازار سرمایه، راه‌کارهای تامین‌مالی و کمک‌ به فعالین اقتصادی را در دستور کار دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

«مشاهده متن کامل خبر»