کارگزاری فارابی، کارگزاری رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، کالا و انرژی است که از اسفند سال ۸۷ با این نام تجاری فعال است و یکی از قدیمی‌ترین کارگزاری‌های کشور قلمداد می‌شود. به جرات می‌توان گفت که امروزه کمتر کسی هست که در بورس فعال باشد و نام کارگزاری فارابی نشنیده باشد. اگر شما هنوز در کارگزاری فارابی کد معاملاتی دریافت نکرده اید با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های منحصر به فرد این کارگزاری و وجه تمایز آن با کارگزاری‌های دیگر بیشتر آشنا شوید.

کارگزاری بورس چیست و چه وظایفی دارد؟

قبلا از اینکه به بیان برتری‌های کارگزاری فارابی نسبت به سایر کارگزاری‌های کشور بپردازیم لازم است تا کمی بیشتر با مفهوم «کارگزاری» و وظایف و کارکردهای آن آشنا شویم.

«شرکت کارگزاری بورس شخصس حقوقی است که اوراق بهادار را برای دیگران و به حساب آن‌ها معامله می‌کند. شرکت کارگزاری یک نهاد مالی است که از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز دریافت کرده و به فعالیت قانونی در بازار بورس می پردازد و نقش واسطه‌گری بین خریداران و فروشندگان سهام، اوراق بهادار و اوراق مبتنی بر کالا ایفا نموده و مبلغی به عنوان کارمزد دریافت می‌نمایند.»

مهمترین وظایفی که برای یک کارگزار می‌توان تصور نمود عبارتند از:

 • ارائه پلتفرم‌ها و ابزارهای معاملاتی مدرن و سریع و بدون قطعی
 • مشاوره سرمایه‌گذاری
 • اعتبار معاملاتی
 • تخفیف معاملاتی
 • برگزاری دوره‌های آموزشی
 • بازارگردانی اوراق بهادار
 • خدمات مشاوره پذیره‌نویسی و تعهد پذیره نویسی

در حال حاضر شرکت‌های کارگزاری متعددی در بازار بورس ایران فعال هستند که کارگزاری فارابی موفق شده است در سال‌های اخیر با تکیه بر تفکر تحول‌گرایانه خود و ارائه خدمات نوین و متمایز به فعالان بازار سرمایه، جایگاه خود را به شدت بهبود داده و به سومین کارگزار بزرگ کشور تبدیل شود و در آینده نه چندان دور، بواسطه خدمات متمایز و ارزشمندی که به مشتریانش ارائه می­نماید، می­توان امیدوار بود جایگاه‌های بالاتری را کسب نماید.

مزایای کارگزاری فارابی

دارای پلتفرم اختصاصی فارابیکسو

در معاملات بورس دسترسی به یک سامانه معاملاتی سریع، مدرن و بدون قطعی حرف اول را می زند. کارگزاری فارابی از سال ها قبل بر روی توسعه پلتفرم اختصاص خود تحت عنوان فارابیکسو سرمایه گذاری نموده است و این سامانه در حال حاضر جزو بهترین سامانه های معاملاتی در کشور قلمداد می شود.

پرداخت و تسویه حساب آنی

اگر پول احتیاج دارید و می‌خواهید از قدرت خرید خودتان در بورس استفاده نمایید، دیگر لازم نیست 2 روز کاری صبر کنید. با سیستم پی‌فست فارابی در لحظه و تا سقف 500 میلیون ريال در روز می‌توانید برداشت وجه انجام دهید.

پاسخگویی 724

اگر هر لحظه ای نیاز به راهنمایی و یا مشاوره داشتید، فارابی همواره در دسترس شماست. هر 7 روز هفته و هر ساعت از روز و شب که تمایل داشتید تماس بگیرید. فارابی پاسخگوی شما هست.

یکپارچگی در ارائه خدمات

لازم نیست چندین نام کاربری و رمز عبور را حفظ کنید. تمام خدمات فارابی را با یک نام کاربری و رمز عبور دریافت خواهید کرد.

آموزش­های تخصصی بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری را تا بینهایت بیاموزید! این شعار آموزین است. آموزین راهنمای موفقیت شما در دنیای سرمایه‌گذاری است. در آن پیچ‌وخم‌های مسیر سرمایه‌گذاری را فرا گرفته و پس از آن می‌توانید به‌درستی برای دارایی‌هایتان تصمیم بگیرید.

در آموزین بخشی به نام خودآموزین طراحی شده است که به شما امکان می‌دهد برای آموزش بورس محدود به زمان نباشید. در زمان دلخواه‌تان و مطابق برنامه‌ریزی دقیق اساتید، در دوره مدنظرتان شرکت کنید. این دوره‌ها با کیفیت بالایی ضبط و تدوین شده‌اند. مشتریان فارابی در طول دوره، به‌منظور رفع اشکال و یادگیری بهتر می توانید با اساتید در ارتباط باشند.

مدیریت دارای حرفه‌ای

فارابی با ارائه خدمات متنوعی از جمله موارد زیر، یک مدیریت دارایی حرفه ای را برای مشتریانش به همراه می آورد:

 • صندوق‌های سرمایه گذاری حرفه ای و پربازده
 • سبدگردانی اختصاصی
 • مشاوره مدیریت دارایی
 • سرمایه گذاری برای شرکت ها

با ثبت نام در فارابی و سنجش آنلاین ریسک پذیری خود می توانید از مشاوره کارشناسان فارابی در مدیریت دارایی خودتان بهره مند شوید.

باشگاه مشتریان فارابی

در فارابی معاملات دو سر بُرد است. هم از سامانه حرفه ای برای معاملات استفاده می کنید و هم امتیاز کسب نموده و هدایای نقدی ارزنده ای را متناسب با امتیازات خود دریافت می نمایید.