قیمت‌های آتی نفت به دلیل ناآرامی‌های ژئوپلیتیکی افزایش یافت؛ همچنین نشانه‌هایی مبنی بر اینکه اوپک پلاس به کاهش کنونی تولید پایبند خواهد ماند نیز وجود دارد. نمایندگان اوپک پلاس هفته آینده جلسه بررسی را برگزار می‌کنند.

آخرین تحولات قیمت نفت

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی | قیمت‌های آتی نفت به دلیل ناآرامی‌های ژئوپلیتیکی افزایش یافت؛ همچنین نشانه‌هایی مبنی بر اینکه اوپک پلاس به کاهش کنونی تولید پایبند خواهد ماند نیز وجود دارد. نمایندگان اوپک پلاس هفته آینده جلسه بررسی را برگزار می‌کنند.

نفت وسترن تگزاس اینترمدیت پس از کاهش بیش از ۳ درصدی در سه روز پایانی هفته گذشته به بالای ۸۲ دلار در هر بشکه رسید. حمله تروریستی آخر هفته در مسکو بیش از ۱۳۰ کشته برجای گذاشت، در حالی که ادامه حملات پهپادی توسط اوکراین توانایی‌های پالایش نفت خام روسیه را کاهش داده است.

به گفته چندین مقام ملی، نمایندگان سازمان کشور‌های صادرکننده نفت و متحدانش به طور جداگانه، نیازی به بحث برای تغییر در سیاست عرضه نفت نمی‌بینند. اعضای کلیدی این کارتل در تاریخ ۳ آوریل به صورت آنلاین گرد هم خواهند آمد تا اجرای آخرین کاهش تولید‌ها را که قرار است تا پایان ژوئن اجرا شود، ارزیابی کنند.

نفت خام همچنین در نقطه مهم تکنیکالی قرار دارد، به طوری که میانگین متحرک ۵۰ روزه آن از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه فراتر رفته است، الگوی نموداری که به عنوان “صلیب طلایی” شناخته می‌شود.

در حالی که اوپک پلاس به محدودیت‌های خود ادامه می‌دهد و آمریکا تحریم‌ها علیه روسیه را تشدید می‌کند، نفت خام برای سومین افزایش ماهانه خود در پیش است. در حالی که چشم انداز متزلزل تقاضای چین یک جریان مخالف تقاضا بوده است، نخست وزیر لی کیانگ گفت که پکن در حال افزایش حمایت از سیاست برای تحریک رشد است. با انعکاس روحیه صعودی، پوزیشن خالص خرید مدیران سرمایه در نفت برنت به بالاترین میزان در بیش از یک سال گذشته رسیده است.

Goldman Sachs Group Inc در یادداشتی تحقیقاتی اعلام کرد که کامودیتی‌ها امسال با کاهش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی رشد خواهند کرد و به حمایت از تقاضای صنعتی و مصرف‌کننده کمک می‌کنند. این چشم انداز محتاطانه صعودی بازتاب نظرات اخیر سایر ناظران بازار از جمله Macquarie Group Ltd و Carlyle Group LP نیز است.

 

منبع: Bloomberg

منبع خبر را اینجا ببینید