رییس جمهور از سه وزیر و رئیس بانک مرکزی خواست تا طی دو هفته آینده مدیران بانک‌های بورسی و دولتی متخلف در پرداخت تسهیلات مسکن را معرفی و مواخذه کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی مسکن، گفت: متاسفانه عملکرد برخی بانک‌ها در ارائه تسهیلات قابل قبول نیست. برخی بانک‌ها به جای پرداخت تسهیلات مسکن به مسکن‌سازی روی آورده و فعالیت اقتصادی را جزو آمار تسهیلات پرداختی نهضت ملی مسکن ارائه کرده‌اند.

وی از وزیران راه، اقتصاد و کشور و رئیس کل بانک مرکزی خواست در قالب دو هیئت ضمن بررسی آمار متقاضیان وام مسکن معرفی شده به بانک‌ها، تعداد قراردادهای منعقده و میزان تسهیلات پرداختی از مدیران بانک‌هایی که به وظایف قانونی عمل کرده‌اند تقدیر شده و مدیرانی که به وظایف عمل نکرده‌اند، مواخذه شوند.

همچنین باید طی دو هفته آینده جلسه ایی با مدیران عامل بانک‌ها جلسه‌ برگزار کرده و نتیجه نهایی و راهکارهای تسریع در تامین وام ساخت مسکن از جمله خط اعتباری ویژه بانک مسکن در جلسه بعدی شورای عالی مسکن، گزارش دهند.

براساس این گزارش تا بهمن سال گذشته 20 بانک‌ بورسی و دولتی سامان، کارآفرین، اقتصاد نوین،‌ پاسارگاد، سینا، سرمایه، دی، آینده، شهر، گردشگری، خاورمیانه،‌ ایران‌ زمین، توسعه تعاون، رفاه، سپه، پست بانک، کشاورزی، صادرات و دو موسسه ملل و نور، تسهیلاتی در طرح نهضت ملی مسکن پرداخت نکرده بودند.