زیرمجموعه چادرملو درباره قرارداد با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی بابت انجام سرمایه گذاری در معادن سنگ آهن هماتیتی منگنزدار چاه باشه، اطلاعات تکمیلی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آهن و فولاد ارفع درخصوص قرارداد با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی بابت انجام سرمایه گذاری در معادن سنگ آهن هماتیتی منگنزدار چاه باشه 1 و 2 در یزد، اطلاعات تکمیلی ارائه کرد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای شنبه شد.

بر اساس این گزارش، "ارفع" با ارائه اطلاعات تکمیلی سرمایه گذاری در خصوص اکتشاف ، استخراج ، فراوری معادن چاه باشه 1 و 2 اعلام کرد: مدت زمان قرارداد از تاریخ تحویل معادن بعد از 2 دوره 6 ماهه (پژوهش در فراوری ، تجهیز و آماده سازی) شامل 9 سال و در هر سال استخراج حداقل 270 هزارتن ماده معدنی از هر دو معدن است.

با توجه به شرایط و مفاد قرارداد شرکت امکان استفاده از دوره 6 ماهه مطالعات پژوهشی جهت انجام آزمایشات در خصوص فراوری و استحصال ماده معدنی ، معادن (هماتیت منگنز دار) و شرایط بهینه استفاده از آن را دارد که از این فرصت در قالب تعریف طرح مطالعاتی با مشارکت متخصصین فراوری (داخلی-خارجی) استفاده کرده است. طبق قرارداد ادامه فعالیت های اجرائی،عملیات استخراج و فراوری و در نتیجه ارزش ماده معدنی بعد حصول نتایج از استحصال و فراوری مشخص خواهد شد.

طبق مفاد قرارداد بعد از طی دوره 6 ماهه پژوهشی و تایید کمیته فنی ناظر برقرار داد، یک دوره 6 ماهه تجهیز و بعد از آن عملیات استخراج با ظرفیت تولید 270 هزارتن حداقل استخراج سالانه از مجموع هر دو معدن برای مدت 9 سال آغاز خواهد شد . عملیات اکتشاف تکمیلی در صورت نیاز در دوره بهره برداری در قالب اکتشاف تکمیلی حین استخراج خواهد بود. ضمناً پرداخت قدرالسهم ذینفع پروانه در دوره های سه ماهه بر پایه ارزش ماده معدنی استخراج شده از بورس کالا (درصورت عدم مجوه قیمت در بورس کالا بر پایه نظر کارشناس رسمی دادگستری) و به نسبت گفته شده خواهد بود.

طبق اسناد واگذاری، دو فقره پروانه بهره برداری معادن با فرآیند برگزاری مزایده و به بیشترین درصد پیشنهاد شده از میزان استخراج ماده معدنی سالانه تعلق می گرفته که شرکت ارفع با پیشنهاد 22.44 درصد از استخراج سالانه برنده مزایده شد. با توجه به اینکه برای سال مالی جاری آثار مالی درآمدی نخواهد داشت و صرفاً آثار سرمایه گذاری و هزینه ای خواهد بود چنانچه به بهره برداری برسد و شرکت از فروش آن منتفع شود به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

«مشاهده متن کامل خبر»