اول آبان خبر عرضه تارا و ۲۰۷ در بورس کالا منتشر شد. اما گروه صنعتی خودروسازی ایران خودرو اعلام کرد که این اتفاقا انجام نمی‌شود. با این وجود،‌ روز گذشته رئیس سازمان بورس تاکید کرد که در مورد تمام کالاهایی که می‌خواهیم وارد بورس بشود مقاومتی وجود دارد اما این راه بدون بازگشت است و این دو خودرو در بورس کالا عرضه می‌شود. معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران شب گذشته در خصوص آخرین وضعیت عرضه این دو خودرو در بورس کالا توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش سرویس بورس اقتصادآنلاین؛ سید جواد جهرمی، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در خصوص اینکه آیا دو خودروی 207 و تارا در بورس کالا عرضه می شود یا نه گفت: گروه صنعتی مربوطه درخواست پذیرش این دو خودرو را با امضای مسئولان شرکت به بورس کالا ارسال کردند. روز یکشنبه هفته گذشته جلسه‌ای با حضور مسئولان شرکت و مسئولان سازمان بورس در محل سازمان بورس انجام شد و با درنظر گرفتن شرایط عرضه خودرو و تعهداتی که در قرعه کشی دارند هیئت پذیرش، پذیرش این خودروها را مصوب کرد.

جهرمی افزود: قرار شد که عرضه از خودروهایی که تعهد کمتری دارند، آغاز بشود. از لحاظ مقررات گروه صنعتی ایرانخودرو مشکلی برای عرضه این دو خودرو ندارد؛ چون ایرانخودرو باید بتواند ماشین‌ها را در زمان سررسید تحویل بدهد. به همین منظور باید مراحل عرضه را طی کرده و به بورس کالا اعلام کنند. مانعی جهت عرضه این دو خودرو در بورس از نظر سازمان بورس وجود ندارد.

«مشاهده متن کامل خبر»