شنبه یک روز رویای برای بورس بود، شاخص کل بالاترین رکورد جهش روزانه را از بهمن سال ۱۳۹۹ ثبت کرد و شاخص هم وزن نیز بیش‌ترین رشد را از دی ماه سال گذشته تجربه کرد. ارزش معاملات خرد نیز نسبت به هفته گذشته بهبود چشم گیری داشت. با این وجود روند شاخص کل در معاملات روز شنبه نشان می‌دهد که بخش اعظمی از رشد آن مربوط به ۹۰ دقیقه ابتدایی بازار بوده است و در نیمه دوم عملاً رشد شاخص کل تعدیل شده است.

به گزارش سرویس بورس اقتصادآنلاین؛ بورس سومین هفته آبان ماه را رویایی آغاز کرد و شاخص کل در معاملات روز شنبه با رشد بیش از ۴۴هزار و ۷۸۰ واحدی معادل ۳.۵ درصد بالاترین جهش روزانه خود را از بهمن ماه سال گذشته به جا گذاشت. فولاد، فملی و شتران سه نماد با بیش‌ترین اثر بر روی شاخص کل بودند. شاخص هم وزن نیز افزایش بیش از ۹ هزار واحد معادل ۲.۵ درصد را تجربه کرد که بیش‌ترین افزایش شاخص هم وزن از دی ماه سال گذشته محسوب می‌شود.

نگاهی به روند تغییرات شاخص کل در جریان معاملات روز شنبه نشان می‌دهد که بخش عمده جهش شاخص کل در همان نیمه اول بازار رقم خورد؛ جاییکه شاخص کل در ۹۰ دقیقه ابتدایی معاملات رشد بیش از ۳۱ هزار واحدی را رقم زد و در ادامه بازار شتاب افزایش شاخص کل کمی تعدیل شد.

«مشاهده متن کامل خبر»